Hız ve Renk Yayınları

BİZ KİMİZ?

2013 yılında “Paragraf Hız Soruları” ile yayıncılık hayatına giriş yapan Hız ve Renk Yayınları, gerek içerik düzeni gerek yazar kadrosu ile kısa zamanda yayıncılığa farklı bir bakış açısı getirmiştir.

ÖSYM sınavlarının ortak özelliği süre sınırlamasıdır. Yani bir sorunun belirlenen zaman diliminde doğru olarak cevaplanması öngörülmüştür. Ayrıca her sorunun zorluk düzeyi birbirinden farklı olup çözüm süreleri de değişiklik göstermektedir. Bu mantıkla testlerimizde soruların zorluk derecesine göre uygun test bitirme süreleri belirlenmiştir.

Yayın olarak misyonumuz; ÖSYM sınavlarının formatında, değişen müfredata uygun güncel yayınlar hazırlamaktır.

MEB müfredatına uygun şekilde hazırlanan yayınlarımızda kazanım dışı konulara ve sorulara yer verilmemektedir. Bu nedenle Hız ve Renk Yayınları olarak özgün ve yenilikçi eğitim anlayışımızla Türkiye’de öncü yayınevleri arasında yer almayı hedeflemekteyiz.

MİSYONUMUZ

Bizlere emanet edilmiş öğrencilerimizin genel kültür ve yetenek alanlarında kendilerini geliştirmelerine imkânlar verip Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, bireysel farklılıkları birer zenginlik olarak görüp “öğrenci merkezli” bir anlayışla her bireyin farklı olduğunu kabul edip bu farklılıklara göre çalışmalarımızı yapmaktır. Öğrenme ortamına aktif olarak katılımının hassasiyetine önem veren, öğrenmeye her zaman ihtiyaç duyan bireylerin yetişmesine olanak sağlayan, kendini geliştiren ve gelişmeye açık eğitim kadromuzla yetenek temelli öğrenme ortamı doğrultusunda bir hizmet sunmak ve yönetici, öğretmen, öğrenci, veli, çalışanı ile uyum içinde eğitim ve öğretimi gerçekleştirmektir.

VİZYONUMUZ

Planlı, özverili ve başarılı çalışmalarıyla fark yaratan kurumumuz, gelişmeye açık eğitimcilerimizin takım çalışmalarıyla öğrencilerimizin sorunlarına çözüm üreten,öğrenmeye ve yeniliklere açık,yaratıcı, eleştirel düşünen, üretken, araştıran, sorgulayan aklın ve bilimin ışığında yürüyen bireyleri yetiştirmek önceliğimizdir.